Kommenteeri

Mullutu Murdja püüginippe

Mullutu Murdja on meie kõige esimene landimudel. Lihvisime seda iludust mitu aastat aga see-eest võime nüüd öelda, et sai umbe hää.
Hea landi teevad veel paremaks õiged püügivõtted. Meie landimeister Meelis räägib, mida Võtukaga püüdes silmas pidada.

Kus püüda?

Mullutu Murdja on ujuv-sukelduv lant, mis annab parimaid tulemusi kuni 1,5 meetri sügavusest veest püüdes. Landi töösügavus on olenevalt kerimiskiirusest umbes 0,5 meetrit. Ennekõike on lant sobilik haugide püüdmiseks, samas haarab lanti ka suurem ahven ning saadud on ka säinast, koha ja forelli.

Kuidas püüda?

Murdja on ideaalne kaldaäärsest roostikust kala välja meelitamiseks. Lant tuleks heita võimalikult roostiku äärde ja oodata landi pinnale kerkimiseni. Seejärel tuleks ridva otsaga sooritada järsk tõmbeliigutus mille tulemusel lant sukeldub, tehes „lupsuvat“ heli ning tekitades veepinnale kerge lainetuse. Tegevust võiks korrata 2-3 korda ning seejärel võib hakata kerima. Eelneva mängimisega on röövkala tähelepanu juba võidetud ja kui "saak" hakkab põgenema, ta ründab.
Sarnaseid püügivõtteid võib muidugi kasutada ka vabas vees. Lisaks võib kerimise sisse jätta väikeseid pause või ridva otsaga aeg ajalt nõksutada. 

Millist värvi lanti valida?

Mullutu Murdja valikus on 10 erinevat värvikombinatsiooni: leiab heledaid, tumedaid, külmi ja sooje toone. Eks õiges värvivalikus ole omajagu kõhutunnet ning liigub kahvajagu erinevaid teooriaid ja kalamehejutte. Mõni pajatab vee temperatuurist, teised vee läbipaistvusest ja ilmast - kusagil seal keskel hulbib tõenäoliselt ka tõde.
Mäletan püüki, kus olime paarimehega veel - mõlemal otsas erinev Mullutu Murdja. Saagiks saime kümmekond haugi ja 15 ilusat ahvenapätsi. Kui haug ründas mõlemat lanti üsna võrdselt siis ahvenatest 14 võtsid sel päeval punase-musta värvilist lanti. Mine võta kinni, milles asi... 
Püügiks sobivad võrdselt hästi kõik meie landid. Katseta toone erinevates veekogudes, leia oma lemmikud. Peaasi, et võtaks!

Mullutu Murdja tootelehe leiad
siit. Tekkis isu meie lanti proovida? Vali sobiv edasimüüja siit ning hakka juba järgmist kalalkäiku planeerima.

Lisa kommentaar

Email again: