Kommenteeri

Vilsandi Võtuka püüginippe

Kalapüügiga kipub nii olema, et püüda on mõnus ja kui näkkab on veel mõnusam. Eks kalaõnn käi iga eduka püügi juurde aga õnnelikuma käega kipuvad olema need, kel paremad riistad ja omajagu tarkust. Igal pool töötavat lanti pole olemas. Meie landimeister Meelis räägib, mida Võtukaga püüdes silmas pidada. 

Kus püüda?

Vilsandi Võtukas on uppuv lant, mis sobib suuremate röövkalade püügiks alates 2 meetri sügavusest veest. Seega peaks kaldalt püüdmiseks vaalima kiiresti süganeva veekogu või kasutama paati. Lanti haukavad isukalt nii haug kui koha

Kuidas püüda?

Võtukas on eriti sobilik just trollimiseks. Landi esiosale avaldub kerides suur veetakistus ning ta hakkab mängima juba väga väikesel kiirusel. 

Millist värvi lant valida?

Vilsandi Võtuka valikus on 10 erinevat värvikombinatsiooni: leiab heledaid, tumedaid, külmi ja sooje toone. Eks õiges värvivalikus ole omajagu kõhutunnet ning liigub kahvajagu erinevaid teooriaid ja kalamehejutte. Mõni pajatab vee temperatuurist, teised vee läbipaistvusest ja ilmast - kusagil seal keskel hulbib tõenäoliselt ka tõde. Seetõttu jätame värvivalikul soovitused jagamata. Püügiks sobivad võrdselt hästi kõik meie landid ning kogemustega kujunevad isiklikud eelistused. Katseta toone erinevates veekogudes, leia oma lemmikud. Peaasi, et võtaks!

Vilsandi Võtuka tootelehe leiad
siit. Tekkis isu meie lanti proovida? Vali sobiv edasimüüja siit ning hakka juba järgmist kalalkäiku planeerima.

Lisa kommentaar

Email again: