Comment

Henri Saar: "Just Saare Slaideriga purustasin oma haugirekordi"

Henri, Saare Slaider ja rekordkala
Henrist sai kalamees juba 5-6 aastaselt, kui isa talle pilliroost õnge kinkis ning kohaliku tiigi kaldal esimesed kalatarkused pajatas. Peatselt võeti ette tõsisemad kalaretked Väikesel Emajõel, kus Henri Nevskaja rulliga oma esimesed haugid välja tõmbas. Just spinningupüük ongi kujunenud Henri lemmikuks. 
Eks meil Estlandiski ole spinningud ja haugipurakad südamelähedased ning seepärast Henriga juttu tegimegi.
Kalapüügis naudib Henri kõige enam looduses viibimist ning otsa haakinud kalapurakad laseb ta hea meelega vette tagasi. Peamiselt armastab ta püüda jõeforelli ning haugi. Kui forelli püügiks pole tal kindlat lemmiklanti välja kujunenud siis haugi jahtimise usaldab mees Saare Slaiderile.

"Haugi püügil on tekkinud küll üks eelisvalik - Estlandi Saare Slaider. Antud landi mäng ja mängitamise võimalused on suurepärased. Saare Slaiderit proovides purustasin kohe ka oma haugirekordi."


Aastatega on Henriga kalavetel juhtunud mõndagi meeldejäävat. Kui palume härral eredamat seika meenutada siis üllatuseks polegi selleks kalamehejutt rekordsaagist.
"Tegelikult on minu kõige meeldejäävam püügilugu üldsegi sellest, kuidas ma kalast ilma jäin", pajatab Henri.
"Olin varahommikul üksinda kummipaadiga Tündre järvel. Järv oli võõras ja otsustasin alustuseks trollida. Ühes mudasemas sopis panin otsa landi, mis üsna põhja lähedal ujus ning lasin liini pikalt järele. Vedama hakates juba kahetsesin landivalikus - tõenäoliselt veab end põhja kinni.  Tõmbaski ridva otsa sujuvalt ilma jõnksatusteta kaardu. Kerides tundus, et lant ongi kinni ja ma ei hakanud üldse haakimagi. Mõningase kerimise järel tundsin paari sujuvat ja rahulikku ent tugevat tõmmet, mis paistsid kahtlased. Peagi tõusis kahtlane asi pinnale. Nägin suurt tumedamat kuldset selga ja tõsiselt jämedat saba koos võimsa sabauimega. Olin trollides landi päris suurele karpkalale selga kinni vedanud. Kui kala pinnale tuli oli liin ikka veel üsna kaugel väljas ning seepeale hakkas purakas otsas rabelema ja lõi vee vahutama. Võitlus kestis kaua, aga kala lähemale saada mul ei õnnestunudki. Lõpuks kala võitis ja ilus suur karp pääses tagasi oma toimetusi tegema."

Algajale kalamehele soovitab Henri sõpradega palju kalal käia ning Youtube'st ja raamatutest püügitarkust ammutada. 

"Lõppude lõpuks on kalapüügis üks tõde: kes püüab, see saab!"

Sellise tuumaka mõttega lasemegi Henri tagasi oma toimetuste juurde ning hoiame pöialt, et värske haugirekord peatselt taas purustatud saaks. 

Henri lemmiklandi kohta leiad rohkem infot siit.

Tahad tasuta Estlandi lanti?
Püüa meie tootega uhke saak, võta ühendust (estlant@estlant.ee), räägi oma püügilugu ja tõesta, et püüdsid tõelise puraka (kindlasti tee püügist ka pilti). Preemiaks nimetame sind Estlandi püügimeistriks ja postitame su püügiloo oma kodulehele. Lisaks täname sind enda tootega, et saaksid uusi rekordeid purustada! 

Add a comment

Email again: