Comment

Viljar Vester: "Mullutu Murdja on kindel päevapäästja"

Viljar kohe armastab kala püüda. Ühtviisi unustamatuteks elamusteks peab ta nii ookeanipüüki Norras kui mõnusat ragistamist Saaremaa kaldavõsas - tõeline kalaentusiast!
Kalamehed kipuvad ikka olema vastutulelik ja sõbralik rahvas. Ajas Viljargi meiega lahkelt törtsu kalajuttu. 
Kui uurime Viljarilt, mida kalapüük talle õpetanud on siis pikalt mees ei mõtle: 
"Mulle isiklikult on kalapüük aastatega õpetanud järjepidevust ja kannatlikkust. Lisaks olen hakanud veelgi enam hindama meie kodumaa ilusat loodust."

Ka lantide kohta on Viljaril oma filosoofia. Ta leiab, et kõik landid, mis kala toovad on head ja kindlasti on igal kalamehel kujunenud ka need erilisemad saagikorjajad. "Mõnesse lanti on lihtsalt rohkem usku ja eks neid ole ka kahju kaotada." 

Estlandiga on Viljaril omad jutud: "Tahad head "päevapäästjat", palun väga Mullutu Murdja! Otsast lõpuni puhas käsitöö ja nendele värvidele ei suuda ükski kala vastu panna."


Oma haugi tippmargigi on Viljar Estlandiga püüdnud - 3 kg.
"Kõige parem oli see, et toopäev püüdsin sama landiga kõigepealt sellise kilose poisi, mille vabastasin. Ju siis kalajumal läks härdaks ning kinkis vähe suurema. Jällegi tore päev, mida meenutada."

Algajale kalamehele soovitab Viljar muheledes, et kõige targem on üldse mitte kalapüügiga alustada. Sellest haigusest enam lahti ei saa. Tõsisemaks soovituseks aga on ikka vana hea kalameeste rahvatarkus: kannatlikku meelt! 

Lõpetuseks lausub Viljar kuldsed sõnad: "Üks suurepärane tööpäev on ikka 10 korda halvem kui halb päev kalal ja ega halba päeva kalapüügis eksisteerigi." 

Vat selline mees on Viljar Vester. Olgu tal kalajumalaga ikka sotid soodsad. 

Viljari lemmiklandi kohta leiad rohkem infot siit.


Tahad tasuta Estlandi lanti?
Püüa meie tootega uhke saak, võta ühendust (estlant@estlant.ee), räägi oma püügilugu ja tõesta, et püüdsid tõelise puraka (kindlasti tee püügist ka pilti). Preemiaks nimetame sind Estlandi püügimeistriks ja postitame su püügiloo oma kodulehele. Lisaks täname sind enda tootega, et saaksid uusi rekordeid purustada!

Add a comment

Email again: